Wydrukuj tę stronę

Aktualności

Nowy kościół Instytutu


Dzień 13 lipca Jego Ekscelencja Abp José Gonçalves de Almeida Ali, biskup pomocniczy Brazylii poświecił nasz nowy kościół p.w. Matki Boskiej Bolesnej. Wydarzenie jest doniosłe bo nie często mamy możliwość oglądać ryt poświęcenia nowego kościoła dokonywany w klasycznym rycie rzymskim.

Kategoria: Świat

Nowy kościół ku czci Matki Bożej wybudował razem z wiernymi ks. Daniel Pinheiro IBP. Jest to piękny owoc jego dwuletniego apostolatu w Brazylii. Do tej pory ks. Daniel celebrował liturgię w kaplicy sióstr św. Marceliny.

Nowa Świątynia, całkowicie przeznaczona do tradycyjnego kultu katolickiego, powstała dzięki wysiłkowi naszych kapłanów, dobroczyńców oraz modlitwom wielu wiernych którzy wspierają apostolat Instytutu Dobrego Pasterza w Brazylii.

Nowy kościół wybudowany w stylu nawiązującym do kolonialnego ma 250 miejsc siedzących, ale aby był pełen potrzeba przynajmniej 350. Jak wszystkie apostolaty Tradycji Katolickiej, także i ta świątynia w każdą niedzielę zapełnia się młodymi rodzinami oraz dziesiątkami dzieci.

Księdzy Danielowi życzymy wielu sukcesów w pracy duszpasterskiej a więcej zdjęć można zobaczyć tutaj.


Poprzednia strona: Strona główna
Następna strona: Instytut Dobrego Pasterza