Wydrukuj tę stronę

Aktualności

Nowy dom IBP w Brazyli


Dzięki staraniu wiernych i przychylności J.Em Odilo Kardynala Scherer'a Arcybiskupa Metropolity Sao Paulo Instytut Dobrego Pasterza otwiera nowy dom w w Brazyli. Sao Paulo jest największym miastem Brazyli i całej Ameryki Południowej liczy ponad 11 mln mieszkańców a cała aglomeracja ok 21 mln.

Kategoria: Świat

Komunikat Prowincji Ameryki Łacińskiej Instytutu Dobrego Pasterza

10 kwietnia, J. Em. Ks. Odilo Kard. Scherer, Arcybiskup Metropolita São Paulo, udzielił swojej zgody ks. Philippe'owi Laguérie, Przełożonemu Generalnemu Instytutu Dobrego Pasterza, na kanoniczne erygowanie domu IDP w São Paulo. Dekretem z dnia 11 maja, święto św. św. Filipa i Jakuba, erygowano ów dom, zgodnie z prawem kanonicznym. Do owej nowej placówki zostali nominowani dwaj młodzi kapłani brazylijscy, uformowani w Seminarium w Courtalain (na terenie diecezji Chartres, we Francji), ks. Renato Arnellas Coelho i ks. Luiz Fernando Karps Pasquotto, którzy kontynuują studia w São Paulo. Zostali oni jednocześnie wyznaczeni do odprawiania Mszy według usus antiquior w parafii pw. św. Pawła Apostoła.

Dzięki składamy Bogu za tę dobrą nowinę i korzystamy jednocześnie z tej okazji, aby podziękować kard. Schererowi za jego gościnę, jak również i wszystkim tym, którzy nam pomogli. Tym samym, będziemy mogli brać udział, zgodnie z naszym charyzmatem, w trudzie apostolskim tej diecezji, dla dobra dusz i świętego Kościoła.

Ta nowa placówka jest ponadto dobrą wiadomością dla naszego Instytutu. Powierzamy ten dom, jego kapłanów i ich posługę, specjalnej opiece Matki Bożej z Aparecida, Patronki Brazylii, Królowej Nieba i Królowej ludzi, która jest mocnym wsparciem i niezawodną pomocą.

ks. Matthieu Raffray,

Przełożony Prowincji Ameryki Łacińskiej Instytutu Dobrego Pasterza,

24 maja 2014 r.

Strona internetowa IBP w Brazyli: http://ibp-sp.org/ibpsp/

kościół św. Pawła Apostoła gdzie posługują księża IBP


Poprzednia strona: Strona główna
Następna strona: Instytut Dobrego Pasterza