Wydrukuj tę stronę

Aktualności

Inauguracja Duszpasterstwa w Białymstoku


Zapraszamy na uroczyste świętowanie Niedzieli Chrystusa Króla połączone ze skromną inauguracją działalności Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej w Białymstoku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:30 w najbliższą niedzielę 28 października w kościele NMP i św. Stanisława przy ul. Szkolnej 2 na Starosielcach.

Kategoria: Polska

Erygowanie kolejnego Duszpasterstwa w mieście metropolitalnym to wydarzenie w skali całego kraju i stanowi przykład dla kolejnych diecezji. Takich Duszpasterstw jest w Polsce wciąż za mało, a de facto powinny być w kazdej diecezji. Bardzo pozytywnym znakiem jest powierzenie opieki duszpasterskiej księdzu, który należy do tradycyjnego zgromadzenia jakim jest Instytut Dobrego Pasterza i jest to równiez przykład godny do naśladowania. Białostockie Duszpasterstwo jeżeli sie rozwinie przekształci się w przyszłości w parafię personalną która jest pewnego rodzaju high level rozwoju środowiska Tradycji Katolickiej na poziomie lokalnym i zgodnie z wolą Papieża Benedykta XVI wyrażoną w Summorum Pontificum stanowi docelowo najlepsze miejsce wzrastania w wierze katolickiej tych wiernych, którzy pragną stale korzystać z starych rzymskich rytów świętych sakramentów.

Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Białymstoku na pewno przyczyni się do wypełnienie pewnego rodzaju czarnej plamy jaką była północno-wschodnia Polska. Ufamy, że przekształci się silny ośrodek promieniujący życiem litrugicznym i duchowym.

 

Gdzie jest ta kaplica? Zobacz na mapie


Poprzednia strona: Strona główna
Następna strona: Instytut Dobrego Pasterza