Wydrukuj tę stronę

Aktualności

IBP w Polsce - nowe początki


Możemy już oficjalnie podać do wiadomości, gdzie będą posługiwali dwaj polscy księżą z Instytutu Dobrego Pasterza. Po kilku miesiącach przygotowań ks. Sergiusz Orzeszko rozpocznie posługę duszpasterską w archidiecezji szczecińsko-kamienieckiej, a ks. Grzegorz Śniadoch w archidiecezji białostockiej. Obaj biskupi ordynariusze zaprosili księży do swoich diecezji i zlecili posługę w duszpasterstwach, które zostaną erygowane dla wiernych pragnących korzystać ze skarbca Tradycji Katolickiej..

Kategoria: Polska

Dzięki staraniom wiernych ksiądz Grzegorz obejmie nowo erygowane Duszpasterstwo Tradycji Łacińskiej w Białymstoku, na którego siedzibę przeznaczono kościół, kórzy od momentu odzyskania niepodległości pełnieł funkcję świątyni parafialnej p.w. Imienia NMP i Św. Stanisława biskupa męczennika. Świątynia nie jest duża, ale w Białymstoku nie ma innych nie używanych kościołów, ta zaś była dawnym kościołem parafialnym, do czasu aż parafia wybudowała nowy duży kościół p.w. Andrzeja Boboli.

Kościółek będzie przeznaczony na wyłączność celebracji w klasycznym rycie rzymskim. Czekają go jednak duże prace związane z przystosowaniem świątyni, oraz jej konserwacją. Nie była bowiem remontowana od ponad 50 lat, a od czterech lat stała już nieużywana. Oficjalne rozpoczęcie działalności Duszpasterstwa przewidziano na Niedzielę Chrystusa Króla 28 października b.r.

Ksiądz Sergiusz Orzeszko natomiast rozpocznie posługę w Szczecinie, ale jeszcze nie wiadomo w której parafii (prawdopodobnie będzie to szczecińska katedra). Przez pierwszy rok będzie także kończył swoje rozpoczęte w Rzymia studia z teologii moralnej. Ksiadz Sergiusz rozpocznie posługe od Niedzieli Chrystusa Króla tj. od 28 października b.r.


Poprzednia strona: Strona główna
Następna strona: Instytut Dobrego Pasterza